Beyerdynamic Amiron features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 340 g (5 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Lowest frequency i | 5 Hz (58 others) |
| Highest frequency i | 40000 Hz (106 others) |
| Impedance i | 250 Ohms (9 others) |
| Sound pressure level i | 102 dB/mW (24 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |