| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.05 kg |
| Height i | 190.5 mm |
| Width i | 180.5 mm |
| Charge time i | 1 hours (11 others) |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 12V (18 others) |
| Maximum drilling speed i | 1300 rpm (7 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 9.5 mm (18 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Has A Pin Chuck i | ✖ |
| Has A High Precision Chuck i | ✔ (6 others) |
| Is An Impact Drill i | ✔ (5 others) |