| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Weight i | 4.51 kg |
| Height i | 356 mm |
| Width i | 390 mm |
| Maximum drilling speed i | 3000 rpm (3 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 5.5 amps (1 other) |
| Hammering speed i | 51000 bpm (2 others) |
| Chuck diameter i | 12.7 mm (21 others) |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |