| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Weight i | 1.72 kg (5 others) |
| Height i | 315 mm (1 other) |
| Width i | 325 mm (1 other) |
| Voltage i | 120V (20 others) |
| Maximum drilling speed i | 1200 rpm (4 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 4.5 amps (1 other) |
| Chuck diameter i | 9.5 mm (18 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |