| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 2 kg (3 others) |
| Height i | 203 mm (4 others) |
| Width i | 235 mm (1 other) |
| Charge time i | 0.75 hours (1 other) |
| Voltage i | 28V (1 other) |
| Maximum drilling speed i | 1800 rpm (4 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 12.7 mm (21 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |