| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.81 kg (2 others) |
| Height i | 235 mm |
| Width i | 206 mm |
| Charge time i | 0.5 hours (8 others) |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 18V (31 others) |
| Maximum drilling speed i | 1500 rpm (11 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Hammering speed i | 22500 bpm |
| Chuck diameter i | 12.7 mm (21 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |