| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.72 kg (5 others) |
| Height i | 216 mm (1 other) |
| Width i | 254 mm (1 other) |
| Charge time i | 0.5 hours (8 others) |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 18V (31 others) |
| Maximum drilling speed i | 1500 rpm (11 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 12.7 mm (21 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |