| Weight i | 6.71 kg |
| Height i | 260 mm (2 others) |
| Width i | 470 mm |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Maximum drilling speed i | 480 rpm |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 11 amps (1 other) |
| Hammering speed i | 2750 bpm |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |