| Drill type i | Rotary hammer (7 others) |
| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✖ |
| Weight i | 2.99 kg |
| Width i | 429 mm |
| Has an led light i | ✖ |
| Travel bag is included i | ✔ (1 other) |
| Has a brushless motor i | ✖ |
| Maximum drilling speed i | 1100 rpm |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 7 amps (4 others) |
| Hammering speed i | 4500 bpm |
| Chuck diameter i | 26 mm (3 others) |