| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 907 g (1 other) |
| Height i | 279 mm (1 other) |
| Width i | 362 mm (1 other) |
| Charge time i | 1 hours (11 others) |
| Voltage i | 12V (18 others) |
| Maximum drilling speed i | 1300 rpm (7 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 6.4 mm (2 others) |