| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.86 kg (3 others) |
| Height i | 246 mm |
| Width i | 185 mm (1 other) |
| Charge time i | 0.5 hours (8 others) |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 18V (31 others) |
| Maximum drilling speed i | 2300 rpm |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Hammering speed i | 27600 bpm |
| Chuck diameter i | 6.4 mm (2 others) |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |
| Is An Impact Drill i | ✔ (5 others) |