| Drill type i | Drill driver (20 others) |
| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.72 kg (5 others) |
| Width i | 169 mm (1 other) |
| Charge time i | 0.5 hours (8 others) |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 18V (31 others) |
| Has a brushless motor i | ✔ (21 others) |
| Maximum drilling speed i | 1900 rpm (2 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 13 mm (33 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Has A Pin Chuck i | ✖ |
| Has A High Precision Chuck i | ✖ |