| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Weight i | 1.6 kg (3 others) |
| Height i | 190 mm (2 others) |
| Width i | 230 mm (1 other) |
| Voltage i | 220V |
| Maximum drilling speed i | 2500 rpm (4 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 8 amps (4 others) |
| Chuck diameter i | 10 mm (15 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |