| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.18 kg |
| Height i | 252 mm |
| Width i | 183 mm (1 other) |
| Charge time i | 0.6 hours |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 20V (13 others) |
| Maximum drilling speed i | 2000 rpm (6 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 13 mm (33 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |