| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.86 kg (3 others) |
| Height i | 103.1 mm |
| Width i | 247.7 mm |
| Charge time i | 0.2 hours |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 18V (31 others) |
| Maximum drilling speed i | 1700 rpm (6 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Hammering speed i | 29000 bpm |
| Chuck diameter i | 12.7 mm (21 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |