| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.36 kg (1 other) |
| Width i | 208 mm |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 18V (31 others) |
| Maximum drilling speed i | 1700 rpm (6 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 13 mm (33 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |