| Drill type i | Drill driver (20 others) |
| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Volume i | 2216.94 cm³ |
| Weight i | 2 kg (3 others) |
| Height i | 191 mm |
| Width i | 219 mm |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 20V (13 others) |
| Has a brushless motor i | ✖ |
| Maximum drilling speed i | 1500 rpm (11 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 13 mm (33 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Has A Pin Chuck i | ✖ |
| Has A High Precision Chuck i | ✖ |