| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Weight i | 3.4 kg (1 other) |
| Height i | 222 mm |
| Width i | 241 mm (1 other) |
| Maximum drilling speed i | 2500 rpm (4 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 6.5 amps (1 other) |
| Chuck diameter i | 9.5 mm (18 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |