| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 2.45 kg (1 other) |
| Height i | 233 mm |
| Width i | 225 mm (1 other) |
| Charge time i | 1 hours (11 others) |
| Voltage i | 20V (13 others) |
| Maximum drilling speed i | 800 rpm (3 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 9.5 mm (18 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |