| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Weight i | 2.27 kg (1 other) |
| Height i | 203 mm (4 others) |
| Width i | 305 mm (3 others) |
| Maximum drilling speed i | 800 rpm (3 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 6 amps (1 other) |
| Chuck diameter i | 12.7 mm (21 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |