| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.63 kg (1 other) |
| Height i | 229 mm (4 others) |
| Width i | 193 mm |
| Charge time i | 0.5 hours (8 others) |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 18V (31 others) |
| Maximum drilling speed i | 1700 rpm (6 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Hammering speed i | 27000 bpm (1 other) |
| Chuck diameter i | 13 mm (33 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |