| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Weight i | 2.68 kg |
| Height i | 229 mm (4 others) |
| Width i | 343 mm (1 other) |
| Voltage i | 120V (20 others) |
| Maximum drilling speed i | 3000 rpm (3 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 9.2 amps |
| Hammering speed i | 51000 bpm (2 others) |
| Chuck diameter i | 13 mm (33 others) |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |