| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 3.04 kg |
| Height i | 335 mm |
| Width i | 528 mm |
| Charge time i | 0.5 hours (8 others) |
| Voltage i | 36V |
| Maximum drilling speed i | 1400 rpm (6 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 13 mm (33 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |