| Drill type i | Drill driver (20 others) |
| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Volume i | 6445.02 cm³ |
| Weight i | 1.09 kg (2 others) |
| Height i | 248 mm |
| Width i | 292 mm (2 others) |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 12V (18 others) |
| Has a brushless motor i | ✖ |
| Maximum drilling speed i | 1200 rpm (4 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Chuck diameter i | 10 mm (15 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Has A Pin Chuck i | ✖ |
| Has A High Precision Chuck i | ✖ |