| Drill type i | Hammer (12 others) |
| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✖ |
| Volume i | 4834.51 cm³ |
| Weight i | 1.86 kg (3 others) |
| Height i | 228 mm |
| Width i | 279 mm (3 others) |
| Has an led light i | ✖ |
| Voltage i | 120V (20 others) |
| Has a brushless motor i | ✖ |
| Maximum drilling speed i | 3000 rpm (3 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 7 amps (4 others) |
| Hammering speed i | 48000 bpm (2 others) |
| Chuck diameter i | 13 mm (33 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✖ |
| Has A Pin Chuck i | ✔ (6 others) |
| Has A High Precision Chuck i | ✖ |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |