| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 453.5 g |
| Height i | 241.3 mm |
| Width i | 195.5 mm |
| Has an led light i | ✖ |
| Voltage i | 3.6V |
| Maximum drilling speed i | 180 rpm |
| Has Variable Speed i | ✖ |
| Has A Keyless Chuck i | ✖ |
| Has A Pin Chuck i | ✖ |
| Has A High Precision Chuck i | ✖ |