| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Weight i | 1.72 kg (5 others) |
| Height i | 290 mm |
| Width i | 279 mm (3 others) |
| Voltage i | 120V (20 others) |
| Maximum drilling speed i | 1500 rpm (11 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 5.2 amps (1 other) |
| Chuck diameter i | 9.5 mm (18 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |