| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Weight i | 1.72 kg (5 others) |
| Height i | 267 mm (1 other) |
| Width i | 277 mm (2 others) |
| Maximum drilling speed i | 1200 rpm (4 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 4 amps |
| Chuck diameter i | 9.5 mm (18 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Is An Impact Drill i | ✔ (5 others) |