| Drill type i | Drill driver (20 others) |
| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 598 g |
| Height i | 195.58 mm |
| Width i | 175.26 mm |
| Charge time i | 6 hours |
| Has an led light i | ✖ |
| Voltage i | 8V |
| Maximum drilling speed i | 400 rpm |
| Has Variable Speed i | ✖ |
| Chuck diameter i | 9.53 mm (1 other) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Has A Pin Chuck i | ✔ (6 others) |
| Has A High Precision Chuck i | ✔ (6 others) |