| Drill type i | Drill driver (20 others) |
| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Volume i | 4019.99 cm³ |
| Weight i | 1.59 kg (3 others) |
| Height i | 198 mm (1 other) |
| Width i | 257 mm |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 20V (13 others) |
| Has a brushless motor i | ✖ |
| Maximum drilling speed i | 1400 rpm (6 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 1.5 amps |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Has A Pin Chuck i | ✖ |
| Has A High Precision Chuck i | ✖ |