| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.83 m (11 others) |
| Width i | 1.93 m (4 others) |
| Height i | 1.82 m |
| Cargo volume i | 1337 l |
| Maximum headroom (front) i | 998mm (2 others) |
| Horsepower i | 270 hp (1 other) |
| Maximum torque i | 377 Nm (4 others) |
| Engine Size i | 4 l (3 others) |