| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.8 m (1 other) |
| Width i | 1.82 m (2 others) |
| Height i | 1.67 m (7 others) |
| Cargo volume i | 971 l (1 other) |
| Cargo volume (seats down) i | 2019 l |
| Maximum headroom (front) i | 1.04 m (15 others) |
| Horsepower i | 173 hp |
| Maximum torque i | 236 Nm (1 other) |
| Engine Size i | 2.5 l (6 others) |