| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | FWD (23 others) |
| Length i | 4.71 m (1 other) |
| Width i | 1.85 m (3 others) |
| Height i | 1.68 m (7 others) |
| Cargo volume i | 895 l (1 other) |
| Cargo volume (seats down) i | 1809 l |
| Maximum headroom (front) i | 1.01 m (17 others) |
| Horsepower i | 182 hp (1 other) |
| Maximum torque i | 233 Nm (1 other) |
| Engine Size i | 2.4 l (3 others) |