| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.59 m |
| Width i | 1.8 m |
| Height i | 1.69 m (1 other) |
| Cargo volume i | 974 l |
| Cargo volume (seats down) i | 2115 l |
| Maximum headroom (front) i | 1.05 m (8 others) |
| Horsepower i | 170 hp |
| Maximum torque i | 236 Nm (1 other) |
| Engine Size i | 2.5 l (6 others) |