| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | FWD (23 others) |
| Length i | 4.53 m |
| Width i | 1.82 m (2 others) |
| Height i | 1.64 m (6 others) |
| Cargo volume i | 1053 l |
| Cargo volume (seats down) i | 2008 l |
| Maximum headroom (front) i | 1.01 m (17 others) |
| Horsepower i | 185 hp |
| Maximum torque i | 163 Nm |
| Engine Size i | 2.4 l (3 others) |