Oppo Watch SE features ✖ processor, 1.75" display, 400 mAh battery.
75" display versus 1.5". Against the Watch X2 Mini, features a larger 1.75" display versus 1.32". Compared to the Watch S, the Watch SE features a larger 1.75" display versus 1.46". The Watch X features a larger 1.75" display versus 1.43".
| Screen Size i | 1.75" (8 others) |
| Display Type i | OLED/AMOLED (306 others) |
| Water resistance i | Waterproof (292 others) |
| Waterproof depth rating i | 50 m (215 others) |
| Always on display i | ✖ |
| Pixel Density i | 326 ppi (84 others) |
| Resolution i | 372 x 430 px |
| Monitors Blood Oxygenation Levels i | ✔ (273 others) |
| Has A Heart Rate Monitor i | ✔ (378 others) |
| Has gps i | ✔ (314 others) |
| Has an accelerometer i | ✔ (406 others) |
| Has A Temperature Sensor i | ✖ |
| Has A Barometer i | ✔ (242 others) |
| Has a gyroscope i | ✔ (291 others) |
| Has A Cadence Sensor i | ✔ (43 others) |
| Tracks Your Sleep i | ✔ (377 others) |
| Tracks Distance i | ✔ (386 others) |
| Tracks Steps Taken i | ✔ (414 others) |
| Measures Pace i | ✔ (346 others) |
| Provides Sleep Reports i | ✔ (369 others) |
| Detects Activities Automatically i | ✔ (351 others) |
| Has A Route Tracker i | ✔ (316 others) |
| Tracks Elevation i | ✔ (289 others) |
| Has multi sport mode i | ✔ (200 others) |
| Has a cellular module i | ✔ (104 others) |
| Is compatible with ios i | ✔ (351 others) |
| Is compatible with android i | ✔ (390 others) |
| Bluetooth Version i | 5 (104 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (221 others) |
| Supports ant+ i | ✖ |
| Sim cards i | 1 eSIM (99 others) |
| Has nfc i | ✔ (234 others) |
| Battery Life i | 10 days (27 others) |
| Battery Power i | 400 mAh (7 others) |
| Has wireless charging i | ✔ (164 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (404 others) |
| Has A Solar Power Battery i | ✖ |
| Provides Activity Reports i | ✔ (393 others) |
| Has Inactivity Alerts i | ✔ (334 others) |
| Counts How Many Calories You've Burned i | ✔ (396 others) |
| Has Goal Setting i | ✔ (381 others) |
| Has Achievements i | ✔ (377 others) |
| Free App i | ✔ (350 others) |
| Has Exercise Diary i | ✔ (347 others) |
| Ad free i | ✔ (308 others) |
| Has Coaching i | ✖ |
| Has a battery level indicator i | ✔ (400 others) |
| Has Passcode i | ✖ |
| Has Auto Pause i | ✖ |
| Compatible With External Heart Rate Monitors i | ✖ |
| Is compatible with windows i | ✖ |
| Has an external memory slot i | ✖ |
| Is compatible with mac os x i | ✖ |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✖ |