Panasonic RP-HC800 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 247 g |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 10 Hz (70 others) |
| Highest frequency i | 25000 Hz (8 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Impedance i | 19 Ohms |
| Sound pressure level i | 94 dB/mW (9 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |