Bowers & Wilkins Px8 S2 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 310 g (7 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Is designed for kids i | ✖ |
| Has a tangle free cable i | ✔ (296 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has an open back design i | ✖ |
| Cable length i | 1.2 m (1 other) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Supports spatial audio i | ✔ (75 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✖ |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Battery Life i | 30 hours (42 others) |
| Has usb type c i | ✔ (277 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Has wireless charging i | ✖ |
| Has A Solar Power Battery i | ✖ |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Connectivity i | Wireless & wired (186 others) |
| Bluetooth Version i | 5.3 (65 others) |
| Has aptx adaptive i | ✔ (39 others) |
| Has aptx i | ✔ (100 others) |
| Has ldac i | ✖ |
| Has ldhc i | ✖ |
| Has bluetooth le audio i | ✖ |
| Has aptx low latency i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✔ (45 others) |