AKG N90Q features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 460 g (2 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 10 Hz (70 others) |
| Highest frequency i | 30000 Hz (17 others) |
| Driver Unit Size i | 52 mm (1 other) |
| Impedance i | 32 Ohms (191 others) |
| Sound pressure level i | 110 dB/mW (32 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |