Motorola XOOM MZ604 32GB features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 1GB RAM with 32GB storage, 10" display, 6500 mAh battery, 5 MP main camera.
Against the Moto Pad 60 Neo, has 1GB RAM compared to Moto Pad 60 Neo's 8GB, and has 6,500mAh battery compared to Moto Pad 60 Neo's 7,040mAh, and has a more compact 10" screen, and weighs 250g more at 730g. Compared to the Moto Tab G62, the XOOM MZ604 32GB has 1GB RAM compared to Moto Tab G62's 4GB, while has 6,500mAh battery compared to Moto Tab G62's 7,700mAh. The XOOM MZ601 32GB weighs 341g more at 730g, and the XOOM 2 3G MZ616 32GB weighs 131g more at 730g.
| Weight i | 730 g (3 others) |
| Thickness i | 12.9 mm (2 others) |
| Width i | 249.1 mm (5 others) |
| Height i | 167.8 mm (5 others) |
| Volume i | 539.21 cm³ (2 others) |
| Screen Size i | 10" (13 others) |
| Resolution i | 800 x 1280 px (38 others) |
| Pixel Density i | 149 ppi (50 others) |
| Display Type i | LCD (116 others) |
| Has branded damage resistant glass i | ✖ |
| Internal Storage i | 32GB (104 others) |
| RAM i | 1GB (86 others) |
| CPU Speed i | 2 x 1 GHz (32 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (573 others) |
| Semiconductor size i | 40 nm (21 others) |
| Megapixels (main camera) i | 5 MP (144 others) |
| Megapixels (front camera) i | 2MP (159 others) |
| Video recording (main camera) i | 720 x 30 fps (64 others) |
| Has a flash i | ✔ (437 others) |
| Has a front camera i | ✔ (762 others) |
| Has a built in hdr mode i | ✔ (601 others) |
| Can create panoramas in camera i | ✔ (451 others) |
| Supports slow motion video recording i | ✔ (367 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (621 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Number of microphones i | 1 (245 others) |
| Battery Power i | 6500 mAh (6 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (770 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (772 others) |
| Release date i | 14 years ago05/01/2011 |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n) (207 others) |
| Sim cards i | 1 SIM (389 others) |
| Has mail privacy protection i | ✖ |
| Has on device machine learning i | ✖ |
| Has clipboard warnings i | ✖ |
| Has location privacy options i | ✖ |
| Has camera/microphone privacy options i | ✖ |
| Has a 24p cinema mode i | ✖ |