| Number of channels of sound output i | 2 (100 others) |
| Audio output power i | 2 x 15W (1 other) |
| Has aptx i | ✔ (81 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 70 Hz (6 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✔ (114 others) |
| Has an hdmi output i | ✖ |
| Bluetooth Version i | 5.3 (30 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✖ |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Has a microphone input i | ✖ |
| Has s/pdif out port i | ✔ (6 others) |
| Has voice commands i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✖ |
| Has a remote control i | ✖ |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✖ |