| Number of channels of sound output i | 2 (100 others) |
| Audio output power i | 2 x 40W (5 others) |
| Has aptx i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 70 Hz (6 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✖ |
| HDMI Ports i | 1 (95 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (32 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✖ |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Has a microphone input i | ✖ |
| Release date i | 6 years ago08/01/2019 |
| Volume i | 3205.08 cm³ |
| Has voice commands i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✖ |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 90 mm (1 other) |