| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 0.9 l (3 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 95 mm (5 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Number of cutting height settings i | 3 (17 others) |
| Cutting width i | 53 cm (35 others) |
| Minimum cutting height i | 44 mm (1 other) |
| Engine Size i | 0.18 l (1 other) |
| Number of cylinders i | 1 (25 others) |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |