| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 2.6 l |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 120 mm |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Number of cutting height settings i | 3 (17 others) |
| Cutting width i | 105 cm (1 other) |
| Cutting height ratio i | 6 (1 other) |
| Turn radius i | 40 cm |
| Minimum cutting height i | 20 mm (24 others) |
| Engine Size i | 0.6 l (1 other) |
| Horsepower i | 18 hp (4 others) |
| Number of cylinders i | 2 (23 others) |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |