| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 102 mm (28 others) |
| Cutting width i | 107 cm (13 others) |
| Cutting height ratio i | 4.1 (11 others) |
| Turn radius i | 46 cm (4 others) |
| Minimum cutting height i | 25 mm (60 others) |
| Engine Size i | 0.5 l (10 others) |
| Self propelled speed (max) i | 5.2 km/h |
| Horsepower i | 15.5 hp (1 other) |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |