| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 18.9 l (1 other) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 114 mm (6 others) |
| Number of cutting height settings i | 13 (3 others) |
| Cutting width i | 137 cm (3 others) |
| Cutting height ratio i | 3 (63 others) |
| Minimum cutting height i | 38 mm (29 others) |
| Engine Size i | 0.73 l (1 other) |
| Self propelled speed (max) i | 13.7 km/h (2 others) |
| Horsepower i | 23 hp (1 other) |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |