| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 1.13 l |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 108 mm (1 other) |
| Has Blade Brake i | ✔ (19 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Cutting width i | 76 cm (2 others) |
| Cutting height ratio i | 3.4 |
| Minimum cutting height i | 36 mm (1 other) |
| Engine Size i | 0.19 l (3 others) |
| Runtime i | 60 min (4 others) |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |