| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 121 mm |
| Cutting width i | 76 cm (2 others) |
| Cutting height ratio i | 2.4 |
| Turn radius i | 61 cm |
| Minimum cutting height i | 51 mm |
| Self propelled speed (max) i | 8 km/h (2 others) |
| Voltage i | 36V (5 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |
| Is Electric i | ✔ (9 others) |