| Charge time i | 1.5 hours |
| Maximum cutting height i | 60 mm (6 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Number of cutting height settings i | 5 (3 others) |
| Cutting width i | 20 cm (1 other) |
| Minimum cutting height i | 20 mm (24 others) |
| Voltage i | 22V (1 other) |
| Recommended area i | 600 m² |
| Wattage i | 33W |
| Lawn area coverage i | 1000 m² |
| Is Electric i | ✔ (9 others) |
| Has A Rain Sensor i | ✔ (2 others) |
| Auto docking i | ✔ (2 others) |
| Supports a remote smartphone i | ✔ (1 other) |
| Mowing time i | 50 m |
| Width i | 419 mm (1 other) |
| Thickness i | 643 mm (1 other) |
| Height i | 279 mm (1 other) |