| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 1.1 l (2 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 80 mm (9 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Number of cutting height settings i | 9 (1 other) |
| Cutting width i | 53 cm (35 others) |
| Cutting height ratio i | 2.6 (9 others) |
| Minimum cutting height i | 30 mm (6 others) |
| Engine Size i | 0.16 l (4 others) |
| Recommended area i | 3025 m² |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has An Aluminium Deck i | ✔ (2 others) |
| Audible noise i | 98 dB (1 other) |